Audi Q8 – co warto wiedzieć przed zakupem?

audi a7
Audi A7 – luksusowy model na długie trasy
27 kwietnia 2021
Mercedes GLC po liftingu – opinie
27 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Audi Q8 to flagowy SUV w ofercie konstruktorów z Ingolstadt, słowa klucze w przypadku tego modelu to prestiż i luksus. Premiera samochodu miała miejsce w 2018 roku, przyjrzyjmy się mu bliżej.

Wyniki, osiągi i zalety Q8

Znakiem rozpoznawczym Q8 jest masywny i specyficzny grill z czarna obwódką oraz światła z „łezkami”. Sylwetka auta jest masywna przy tym elegancka i dynamiczna, w oczy rzuca się sportowa stylizacja oraz finezyjnie opadający do tyłu dach. Całość podkreślona jest 22-calowymi felgami, to robi naprawdę wrażenie (oczywiście są też mniejsze). Kabina jest całkiem sporych rozmiarów, siedzenia są umiejscowione wysoko, dając świetną widoczność, jednak nie tracimy przy tym wrażenia jazdy sportowym SUV-EM. Zaskakuje ilość miejsca z tyłu auta, gdzie nawet wyższe osoby poczują się komfortowo na tylnej kanapie. Bagażnik posiada królewską pojemność 605l.

Deska rozdzielcza wygląda jak w statku kosmicznym, jednak bez zbędnego przepychu oraz zachowuje ascetyczną surowością, czyli znak rozpoznawczy niemieckich projektantów. Sterowanie systemem multimedialnym jest intuicyjne, a do dyspozycji mamy 3 ekrany, w tym 2 są dotykowe. Odkrywanie setek ustawień, opcji i ułatwień to czysta przyjemność, można się poczuć jak dziecko w sklepiku z zabawkami. Audi proponuje nam szeroką paletę silników, średnie przyśpieszenie do „setki” wynosi 6,3 sekundy co nie zaskakuje, jednak mocniejsze jednostki mają znacznie lepsze wyniki. Prędkość maksymalna wynosi 245km/h co wydaję się optymalnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi po podwozie w Q8 zastosowano pneumatyczne podwozie, daje nam to możliwość kilku wariantów prowadzenia auta w zależności czy jedziemy na sportową przejażdżkę czy rodzinny wyjazd. Jeśli chodzi o spalanie wyniki wyglądają całkiem nieźle i ekonomicznie.

Q8 – genialny sportowy SUV

Q8 to naprawdę genialny samochód, na pozór połączenie SUV-a ze sportowym coupe wydaje się dość niepraktycznym rozwiązaniem, jednak dzięki pracy inżynierów i stylistów z Audi to niekorzystne wrażenie rozmywa się. Odstrasza jedynie cena.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 3]