Mercedes GLC po liftingu – opinie
27 kwietnia 2021
bmwx6
BMW X6 – trzecia generacja. Recenzja
27 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie
Mercedes GLE

Mercedes GLE to bardzo modne w ostatnich latach połączenie SUV-a i coupe, jest to auto z najwyższej półki, a zadebiutowało podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit w roku 2015, od początku budząc wielkie emocje. Przyjrzymy się bliżej drugiej, a zarazem najnowszej generacji tego modelu, która miała premierę w roku 2019.

GLE z wieloma gadżetami

Najnowszy model GLE zyskał bardziej krągłe kształty, jednak stylistyka zachowała dynamikę, natomiast imponujące 22 calowe felgi dodają majestatu i spektakularności (oczywiście jest możliwość wyboru mniejszego rozmiaru). Mankamentem jest szerokość samochodu, która przekracza 2m co w miejskiej dżungli może stwarzać problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Mało praktyczne są też metalowe progi. Na tym kończą się właściwie minusy. Wnętrze choć naszpikowane gadżetami i nieco krzykliwe zachowuje elegancje i smak. W kokpicie mamy zamontowane dwa ekrany, jeden dotykowy, który zarządza całym systemem multimedialnym, natomiast drugi zastępuje wskaźniki i zegary.

Klimat i urok budują ambientowe oświetlenie, mające aż 64 kolory. Przestrzeni dla pasażerów nie brakuje, zarówno z przodu jak i z tyłu, a siedzenia są bardzo dobrze wyprofilowane i wygodne. Do dyspozycji mamy też królewski 630 litrowy bagażnik. Wszystko to powoduje, że GLE znakomicie sprawdza się podczas dłuższych podróży. Warto wspomnieć o genialnym nagłośnieniu czy detalach jak podgrzewane lub chłodzone uchwyty na napoje. Silniki i ich działanie to czysta poezja, są niezwykle dobrze dopracowane i ekonomiczne.

Ciekawą opcją jest pneumatyczne zawieszenie, choć i bez niego GLE w wersji coupe wyśmienicie trzyma się drogi, jeżeli mamy ochotę na bardziej agresywna jazdę, wystarczy przełączyć na tryb sportowy.  Samochód rozpędza się do setki średnio w czasie 6 sekund, co jest rewelacyjnym wynikiem, a maksymalna prędkość to 250km/h.

Mercedes GLE – sportowy SUV

Jeżeli szukamy auta Premium z dużą ilością gadżetów, a przy tym dość uniwersalnego, bezpiecznego i szybkiego to Mercedes GLE w wersji coupe wydaję się być idealnym wyborem. Problemem nie do przeskoczenia może być jednak wysoka cena.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]